Варненец се самозапали пред общината

08:23, 20 Февруари 2013

Варненец се е самозапалил тази сутрин пред сградата на общината във Варна. Сигналът за инцидента е подаден около 7:40 тази сутрин. Мъжът е с тежки изгаряния - около 80% по цялото тяло. Отведен е във Военноморска болница в клиниката по изгаряния. Количеството бензин, което е излял върху себе си е около 3-4 литра.

Очевидец съобщи пред bTV, че мъжът на възраст между 30 и 35 години е бил загасен от полицаи и граждани. Около него не е имало други хора. Казал е, че иска да протестира мирно.

 

Мъжът е носел плакат с искане оставката на кмета Кирил Йорданов и цялата общинска управа. Скандирал е: „Киро, Киро!”.

Заради инцидента районът е бил отцепен от полицията.

 

За 9.00 часа там е предвидено да се проведе поредна демонстрация срещу монополите. Във вторник в морската столица се събраха около 8000 души.

Вашите коментари