Бургазлии търсят обяснение от общината за непочистените заледени тротоари. Според анкета на радио Бургас улиците са разчистени за автомобилите, но не и за пешеходците.
Най-опасните места в централната градска част са около гарата, на площад „Тройката“ и университета. По-тежко е положението в комплексите, жалват се граждани:
"На площад "Тройката" беше ужас, в района на новата автогара - по същия начин., митницата, ВиК - трудно се придвижват хората, даже една колежка падна в петък, със счупена ръка е...Ето ,тук, около автогарата не е добре, и ръцете трябва да са извън джобовете, общо взето, трябва да се пазим - студено е, хлъзгаво е, да напръскат там със сол, малко да почистят ...
...Не знам защо не се чисти, може би нямат достатъчно ресурси и техника... Шосето е почистено за рейсовете, но за пешеходците не е почистено... Нали плащаме данъци, нали има община, нали има кмет - да приемат някакви мерки...
Средно по петима на ден приемат в травматологията на бургаската болница заради счупени крайници вследствие на заледяването. /Радио Бургас
Бургазлии се жалват от непочистени тротоари
11:13, 18 Януари 2017
най-ново | най-четени
- Жената, ранена при катастрофата на АМ „Тракия“, остава в тежко състояние
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- Тежка катастрофа затвори АМ „Тракия“ към Бургас, трима са загинали
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
Вашите коментари