Шофьори от цялата страна се организират през социалните мрежи в национален протест срещу поскъпването на винетките. В областните градове те се заканват да блокират основни пътни артерии, предаде репортер на БГНЕС.
Протестиращите са убедени, че държавата разполага с достатъчно средства за поддръжката на пътната система в страната. Те също така призовават да се затегне контрола върху разходването на пари за строителство и ремонт на пътища, което също може да даде допълнително постъпления. Протестите срещу по-скъпите винетки не трогнаха регионалния министър Лиляна Павлова. Преди дни тя коментира, че те не са задължителни и който не иска, да не ги купува и да не ползва пътища. Протестите срещу повишението на цената на винетките не са масови, има разбира се протестиращи, деля ги на две групи. Хора, които е справедливо, нормално да протестират. При всяко едно повишение на цена има несъгласие, така че приемам тяхното мнение и позиция. Има и такива, които са регулярно протестиращи по всякакви теми”, убедена е Павлова. Решението е взето и влиза в сила на 10 декември, а на 15 декември се очаква да започне разпространението на новите винетни стикери, каза регионалният министър. /БГНЕС
Национален протест срещу поскъпването на винетките
08:00, 13 Декември 2015
най-ново | най-четени
- Локомотив на пътнически влак се запали на Церковски, няма пострадали
- Горещо време и през почивните дни, температурите тръгват нагоре
- Разрешиха къпането на Офицерския плаж във Варна
- Засилен трафик към Гърция, очакват се тапи край Симитли и Кресна
- Валяк падна от платформа и затвори Кресненското дефиле, трафикът се пренасочва през „Предел“
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
Вашите коментари