В пловдивското село Белозем продължават да се борят с водния ад. Към обед положението е малко по-обнадеждаващо.
Багер е успял да прокопае водата в запушения канал под жп гарата, а в момента се полага огромна тръба по протежение на цялото пътно платно, за да може водата да мине по нея и да влезе в канала, коментира пред БЛИЦ временно изпълняващия длъжността кмет Пенка Кирилова. Водата на места по улиците беше метър, сега се отича, вече няма огромни локви както сутринта. Няма яснота колко точно приземни и първи етажи от къщи, а също така и дворове са под вода. Чака се комисия по бедствия и аварии, която ще опише щетите и днес ще отмени бедственото положение, което в полунощ Кирилова обяви. В момента в Белозем не вали, опитва се да изпече слънце. В селото има ток и вода.


Както БЛИЦ съобщи, след като миналия ден пороят заля село Поповица, снощи това стана и в Белозем.
Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ
Белозем се бори с бедствието
14:17, 29 Септември 2015
най-ново | най-четени
- Жената, ранена при катастрофата на АМ „Тракия“, остава в тежко състояние
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- Тежка катастрофа затвори АМ „Тракия“ към Бургас, трима са загинали
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
Вашите коментари