Усложнена остава обстановката в страната, заради обилния снеговалеж. 243 населени места в област Кърджали са без електричество, 98 селища в област Смолян са без ток, критична е обстановката в община Златоград.
Това каза за Радио „Фокус“ министърът на енергетиката Теменужка Петкова. Тя уточни, че най-тежко е положението в Златоград, където вследствие на обилния снеговалеж е паднал електрически стълб и е скъсан далекопровод. Без електрическо захранване е цялата община. „Министерството на енергетиката е предприело всички необходими действия за отстраняване на тези повреди, които са изключително тежки. Още по-тежка става ситуацията, заради продължаващия снеговалеж и усложнената метеорологична обстановка“, каза още министър Петкова. Тя допълни, че тежко е било положението в Габрово и Берковица, но на този етап там положението е овладяно, отстранени са авариите. Министър Петкова увери, че целият наличен състав от хора и техника е мобилизиран , работи се активно с електроразпределителните дружества, с Министерство на вътрешните работи, с екипите на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ във всички засегнати райони в страната. Хората трябва да са спокойни, че са работи по места и се прави всичко необходимо, да се отстранят авариите. Министерството на енергетиката ще информира своевременно за всички предприети действия, каза още министър Петкова.
Тежко е положението в Смолян, Кърджали и Златоград, десетки населени места са без ток
12:16, 7 Март 2015
най-ново | най-четени
- Транспортната комисия в Общинския съвет поиска от кмета Благомир Коцев пълна справка за новата билетна система и градския транспорт във Варна
- МБАЛ „Света Анна – Варна“ алармира за тежка финансова криза и липса на реална помощ от държавата и общината
- Тежка катастрофа край Кранево, трима са пострадали
- Вижте верните отговори от изпита по български език и литература за 7-и клас
- Скандал около избора на член на КПК от адвокатурата
- Бл. Коцев: Строителството в Баба Алино е забързано, докато съм бил в ареста
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Токът и парното поскъпват от 1 юли: КЕВР обсъжда новите цени
- Верижна катастрофа блокира движението по пътя Слънчев бряг – Бургас
- Трагедия в Тетевенско: 15-годишен неправоспособен шофьор загина при челен сблъсък
Вашите коментари