Училищата в община Велико Търново остават затворени до вторник. Причината е увеличеният брой на заболелите от грип деца. Това каза за Радио „Фокус” – Велико Търново Пенка Игнатова, директор Дирекция „Образование” в Община Велико Търново.
Тя обясни, преустановяването на учебния процес е наложено със заповед на кмета инж. Даниел Панов. Тя е въведена, за да бъде предотвратена евентуална грипна епидемия. „Една седмица кметът наблюдаваше информацията за болните, която получаваме от училищата. Данните показваха прогресивно нарастване на броя на заболелите деца. С около 3 % всекидневно. Такава е ситуацията в Търново и сметна, че не е нужно да се изчаква настъпването на епидемия”, обясни още Пенка Игнатова. Тя поясни, че няма данни в кое училище имало най-много болни деца, но е логично те да са повече в по-големите училища. Децата са отново на училище в сряда и се очаква тогава вече да няма опасност от грипна епидемия.
Училищата в община Велико Търново остават затворени до 3 февруари
13:14, 30 Януари 2015
най-ново | най-четени
- Възрастен шофьор загина след удар в дърво и преобръщане по пътя между селата Иваново и Върбово
- Слънчева и гореща събота с температури до 36°C, кратки превалявания в източните и планинските райони
- Военноморските сили откриха и унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- Локомотив на пътнически влак се запали на Церковски, няма пострадали
- Горещо време и през почивните дни, температурите тръгват нагоре
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Вашите коментари