Бедствено остава положението в община Аксаково. Това съобщи за Радио „Фокус” – Варна Иван Великов, областен управител на Варна. Най-лошо е положението в село Долище. Там няма електроенергия и водоподаване.
Не е спаднало нивото на водата, което е най-сериозният проблем. Очакванията са в рамките на днешния ден водата да се отчете, да падне нивото на водата, която тече в дерето и е наводнила целия център на Долище, за да се позволи на аварийните екипи да работят по възстановяване на тока и водата, както и на инфраструктурата, която също е сериозно засегната. Има още две населени места без вода в община Аксаково. Дадени са разпореждания на ВиК да работи в тази посока. Очакванията са в рамките на днешния ден формално ще бъде отменено бедственото положение и да бъдат създадени нормални условия за живот на хората. Няма евакуирани жители от село Долище и от други населени места в общината. Имало е опасност през вчерашния ден за къщи, хората са преместени на по-високо място при свои близки. Нивото на водата вече е паднало и хората са си по домовете.
Иван Великов: Бедствено остава положението в община Аксаково
10:09, 21 Юни 2014
най-ново | най-четени
- Локомотив на пътнически влак се запали на Церковски, няма пострадали
- Горещо време и през почивните дни, температурите тръгват нагоре
- Разрешиха къпането на Офицерския плаж във Варна
- Засилен трафик към Гърция, очакват се тапи край Симитли и Кресна
- Валяк падна от платформа и затвори Кресненското дефиле, трафикът се пренасочва през „Предел“
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
Вашите коментари