Ситуацията в област Добрич е овладяна. В момента се работи за пускането на тока на две населени места и на вода на други две населени места. Това съобщи за Радио „Фокус” – Варна Недко Марчев, областен управител на Добрич.
В момента се работи и по отводняване на наводнените жилища, около 86 в региона на Добрич и около 150 в самия град Добрич. Към момента бедстващи хора на територията на Добрич няма. Най-тежко засегнатият район е в самия град Добрич, в община Добричка в някой от населените места също ситуацията е била тежка. В Албена вече са евакуирани около 1000 туриста, които са преместени в други хотели. Наводнени бяха два хотела в ниската зона на курорта, туристите от тези хотели са преместени, настанени са в други хотели и обгрижени. По официална информация до този момент са установени двама загинали.
Областният управител на Добрич: Ситуацията в областта е овладяна
09:49, 21 Юни 2014
най-ново | най-четени
- Жената, ранена при катастрофата на АМ „Тракия“, остава в тежко състояние
- Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
- Тежка катастрофа затвори АМ „Тракия“ към Бургас, трима са загинали
- 18-годишен е с опасност за живота след тежка катастрофа в Русе
- Еньовден във Варна: Музеят по история на медицината посреща гости с билки, работилници и дегустации
Вашите коментари