От 20.30 часа на 19 юни до момента екипи на Пожарна безопасност работят по евакуиране на пострадалите в наводнените райони на Добрич.
Над 100 души са евакуирани до момента от бедстващите райони в зала „Добротица” на Спортен комплекс „Простор”, съобщиха от пресцентъра на общината. Там е организиран пункт за приемане на пострадали от бедствието. Към настоящия момент отводняване от страна на екипите не може да се осъществи. Очаква се спадане нивото на водата на засегнатите райони. Непрекъснато се наблюдава нивото на язовирните води в околността на Добрич и при наличие на опасност от преливане ще бъде информирано местното население. Към 9.00 часа настоящо време помпените станции не работят, тъй като има скъсани водопроводи и залети сондажи. Усилията на ВиК са насочени към обезопасяване на шахти, чиито капаци са отнесени от водата. При първа възможност усилията ще се насочат към ремонта на помпените станции, за да се осигури вода на населението. От Енерго Про информират, че няма аварии, всички подстанции по протежение на Суха Река са изключени аварийно с цел обезопасяване на района. ЧТК няма аварии. Училищата и детските ясли не се осъществява учебен процес до нормализиране на ситуацията. Детските градини имат възможност да приемат деца с изключение на градините с номера 23 и 24, които са наводнени. Останалите социални заведения функционират нормално. МБАЛ работи нормално. Има готовност за приемане на пострадали хора от наводненията. Изходните артерии на Добрич към градовете Ген. Тошево и Тервел са отворени. Останалите са затворени докато се нормализира обстановката. Охраната на наводнение райони и на зала „Добротица” от страна на I РУП е осигурена. Полицията е отцепила наводнените участъци от уличната мрежа и пренасочва движението към алтернативни маршрути. Община град Добрич е сформирала екипи, които да извършват оглед на сградите общинска собственост и на инфраструктурата в града с цел да се следи актуалното състояние на обектите и необходимостта от извършване на спешни действия в най-пострадалите участъци.
Над 100 души са евакуирани до момента от бедстващите райони в Добрич
10:37, 20 Юни 2014
най-ново | най-четени
- РИОСВ-Бургас: Няма нова екоавария, морето изхвърля стари мазутни отлагания от зимни инциденти
- Проверяват замърсяване на Офицерския плаж във Варна след опасни проби от водата
- Откриха торс на Херакъл в Хераклея Синтика, находката разкрива следи от по-древен храм
- Ивелин Михайлов заговори за край на „Исторически парк“ на фона на разследванията
- ИПБ пита Шишков за незаконното строителство на АМ „Хемус“ и в „Баба Алино“
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
Вашите коментари