Емил Георгиев: Цветан Цветанов стои зад „Сле-груп“ ООД

13:49, 20 Февруари 2014

"Собствениците на "Сле-груп" ООД не са се появили от нищото. Имали са и протекция от няколко правителства, но основният чадър е бил от правителството на ГЕРБ".

Това заяви председателят на политическия клуб "Екогласност" Емил Георгиев, предаде репортер на БГНЕС.

Георгиев обясни, че зад "Сле-груп" ООД стоят четири фирми, регистрирани в холандски консорциум, а най-активните години на незаконно строителство на дружеството са било 2010, 2011, 2012 г. Според Георгиев собствениците на "Сле-груп" ООД са Лъчезар Богданов и Станимир Стоянов, а те от своя страна са имали "чадър" по време на управлението на ГЕРБ, като връзката е извършена от Тодор Бояджиев, известен като кум на Цветан Цветанов, с когото имат обща фирма.

"Сле-груп" ООД извършват редица нарушения, сред които са построяване на сграда в Свети Валс, намираща се на 15 м. от защитени дюни. На такова разстояние от защитена местност, строежът е забранен, но главният архитект на община Несебър издава разрешение затова. Първоначално то е за построяване на хотел, но дружеството строи жилищна сграда от типа "апартхотел", която е с различни изисквания за плътност на сградата, както и за водоснабдителна инсталация, паркоместа и озеленяване. Междувременно "Сле-груп" ООД не е получило разрешение за това.

Председателят на "Екогласност" съобщи, че във връзка с този случай са сезирани ДАНС и прокуратурата.

"Искаме да се провери дали наистина дружеството плаща в брой, без да има движение по банковите сметки и какъв е произходът на парите от печалбите им", обясни Георгиев и подчерта, че "Сле-Груп" ООД купуват терени на изключително високи цени, а след това продават на себестойност.

Георгиев каза, че отчита като положително решението на МОСВ за забрана на стоеж в защитената територия, в която попада и строежът "Дюнигейт".

"Бяхме сезирали ОЛАФ и за случай с отклоняване на средства при строеж на пречиствателна станция в Стара Загора. Имаме отговор от 6 февруари, в който от ОЛАФ пишат, че приемат сигнала и ще разследват Лиляна Павлова и президента Росен Плевнелиев за закононарушения в качеството им на министри на регионалното развитие", съобщи Георгиев. /БГНЕС

Вашите коментари