За шест месеци са изградени 3180 допълнителни места за настаняване на бежанци.
Това каза министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев в рамките на парламентарния контрол в отговор на въпрос на депутата от ГЕРБ Красимир Ципов относно съвместни мерки с Върховния комисариат за бежанците към ООН за подобряване на условията в центровете за настаняване на лица, търсещи убежище и закрила, предаде репортер на Агенция „Фокус”. „Имаме напредък не само по отношение на условията за пребиваване на бежанците, но и по отношение на сигурността. Трудно е да ги изхраним с 65 лв. на месец. Имаме ясна програма. Имаме сериозно сътрудничество с Върховния комисариат за бежанците на ООН. Вече няма хора на палатки. Осигурени са отоплителни уреди и горива”, каза Йовчев.
„Мерките работят. Имаме много съществено намаление на нелегалните имигранти, които влизат в страната. В момента сме под нивата за декември миналата година. Имаме съществен напредък по принудителното извеждане на нелегални имигранти от страната”, подчерта вътрешният министър.
Цветлин Йовчев: Има много съществено намаление на нелегалните имигранти
13:35, 20 Декември 2013
най-ново | най-четени
- Локомотив на пътнически влак се запали на Церковски, няма пострадали
- Горещо време и през почивните дни, температурите тръгват нагоре
- Разрешиха къпането на Офицерския плаж във Варна
- Засилен трафик към Гърция, очакват се тапи край Симитли и Кресна
- Валяк падна от платформа и затвори Кресненското дефиле, трафикът се пренасочва през „Предел“
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
- Фекално замърсяване е причинило масовия мор на риба във Варненското езеро
Вашите коментари