Сърдечноболен мъж протестира с голям черен кръст в центъра на Варна, предаде репортер на Радио „Фокус” – Варна . Мъжът се казва Йордан Николов и живее в града от 30 години.
Той разказа, че преди време е теглил заем, за да си направи сърдечна операция и в момента е в безизходица, тъй като не може да погасява дължимата сума. По думите му, е излязъл именно днес, на 9 септември на протест пред Общината, защото на тази дата в българската история са вършени най-големи злини. Мъжът носи черен кръст, висок над 2 метра, като по него има червена боя, символизираща кръвта на народа. Йордан Николов поясни, че кръстът символизира и това, че самият той ще почине, преди да успее да изплати заема си. Йордан Николов, призова, всички хора, които искат да се оплачат от нередностите в държавата, да го направят пред пирамидата от камъни, изградена в памет на самозапалилия се Пламен Горанов. Според Николов, протестите срещу правителството са вяли, заради незаинтересуваността на хората. Той също настоя управляващите да обърнат внимание на исканията на гражданиет за нов Изборен кодекс.
Сърдечноболен протестира с голям черен кръст пред Община Варна
14:23, 9 Септември 2013
най-ново | най-четени
- Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви протестна готовност заради Бюджет 2026
- Въздушна линейка в готовност да транспортира пострадалата от тежката катастрофа на магистрала „Тракия“
- ОбС–Варна отказа 160 хил. евро за концерта за Деня на Варна
- Коцев: Криза с боклука във Варна няма да има
- Община Варна подготвя още две заповеди за събаряне в „Баба Алино“
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- Жълт код за дъжд в почти цяла България
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Вашите коментари