Валя Балканска и нейните гайдари озвучиха за около половин час подлеза на Софийския университет в столицата. Инициативата е по повод откриването на Салона на изкуствата в НДК на 11 май, както и неговата 20 годишнина.
Старт на проявата ще даде именно Балканска.
"Гайдата е сакрален инструмент и трябва да се знае, че музиката вдъхновява сила и кураж“, обясни певицата.
Валя Балканска пя с гайдарите си в столичен подлез
12:03, 6 Април 2015
най-ново | най-четени
- DARA ще е хедлайнер на Деня на Варна: Концертът „Гласът на Варна“ ще бъде посветен на успеха ѝ на „Евровизия“
- Комисията по култура одобри нидерландски общественици за почетни граждани на Варна
- Михаил Белчев беше удостоен посмъртно с Голямата награда „Христо Г. Данов“
- Соня Йончева ще бъде отличена с престижната Европейска културна награда на официална церемония в Амстердам
- „Малката Англия“ открива 34-ото издание на театралния фестивал „Варненско лято“
- Пласидо Доминго гостува във Варна на 21 април
- Варна е домакин на 29-ия фестивал „Франкофонски сцени на България“
- Изложба на творби на Салвадор Дали в Перник
- Последно сбогом със „Славея на Странджа“: Погребват Янка Рупкина в родния ѝ край
- Бивши директори на театри в Смолян и Разград отиват на съд за източване на милиони
Вашите коментари