Фенове на „Берое“ се събират на протестен събор

12:27, 28 Декември 2021

Привърженици на футболен клуб „Берое“ организират протестен събор.

Те се събират от 16 часа пред общината в Стара Загора с настояване собственикът на клуба ТЕЦ „Марица-изток 2“ да продължи да издържа клуба докато се намери нов собственик. Решението държавната електроцентрала да продаде клуба беше обявено преди дни от новия енергиен министър Александър Николов, като част от мерките за справяне с кризата в енергетиката.

В интернет страницата на клуба е посочено, че оферти от кандидати да поемат клуба се приемат до 9 януари.

Все още обаче няма яснота дали има интерес към акциите, а феновете отправят призив към бизнеса и обществеността в Стара Загора да помогнат за спасяването на клуба.

Вашите коментари