Премиерът Реджеп Ердоган обвини опозицията за безредиците в Турция

09:02, 3 Юни 2013

Вече повече от три дни протестиращи в цяла Турция изразяват възмущението си от премиера Реджеп Таийп Ердоган, управляващ страната от 10 години и когото много турци виждат като безкомпромисна личност, намесваща се във всяка част на живота, пише вестник „Дейли Телеграф”, цитиран от агенция "Фокус".


Някои от протестиращите възприемат Ердоган като диктатор.
От своя страна, опирайки се на консервативните турци, които го подкрепят, Ердоган нарече протестиращите „няколко метежници манипулирани от опозицията”.
„Аз не съм господар. Диктаторството не е в кръвта ми”, заяви турският премиер и обвини за протестите социалните мрежи.
„Има една опасност и тя е социалнита мрежа.Най-добрите примери за лъжи се пускат там. Това е най-голямата заплаха за обществото”, добави той.

Вашите коментари