Организацията на обединените нации е готова да посредници за провеждането на мирни преговори между режима в Сирия и опозицията, каза генералният секретар Бан Ки-мун и представителят му по конфликта Лахдар Брахими, предаде АФП, цитирана от Агенция "Фокус".
„ООН ще приветства и ще е готова да улесни диалога между голяма и представителна делегация на опозицията и заслужаваща доверие и упълномощена делегация на сирийското правителство”, се казва в изявление на двамата. В него се подчертава, че диалогът „може да се проведе според договорен дневен ред”.
Бан Ки-мун и Лахдар Брахими се срещнаха в Швейцария и обсъдиха „скорошните изявления на сирийското правителство и опозицията, показващи тяхното желание за започване на диалог”.
ОН предлага да бъде посредник в мирни преговори между режима в Сирия и опозицията
21:10, 2 Март 2013
най-ново | най-четени
- Украйна обяви едностранно прекратяване на огъня от полунощ
- Операция „Проект Свобода“: САЩ и Иран подновиха бойните действия в Ормузкия проток
- Пряка атака от Иран срещу ОАЕ: Удари в енергийното сърце на Фуджейра
- Фридрих Мерц: САЩ отлагат разполагането на ракети „Томахоук“ в Германия заради недостиг на системи
- Трима починаха при предполагаема епидемия от хантавирус на круизен кораб
- Великобритания забранява до живот цигарите за поколенията след 2008 г.
- Световната метеорологична организация: Ел Ниньо може да се развие още от май
- ЕС: Има „възможност“ за недостиг на транспортни горива
- Украйна е готова да рестартира нефтопровода „Дружба“ срещу деблокиране на милиарди от ЕС
- Двама намушкани при нападение в еврейски квартал на Лондон
Вашите коментари