Шофьорите няма да са длъжни да се връщат на всеки три седмици в България, реши комисията по транспор

19:23, 4 Юни 2018

Комисията по транспорта и туризма в Европейския парламент отхвърли две от предлаганите промени в пакета „Мобилност“, срещу които се възпротивиха българските превозвачи, съобщи БНТ.

Шофьорите няма да са длъжни да се връщат на всеки три седмици в България. Отпада и предложението да бъдат задължени да нощуват в хотели. Така и занапред ще могат да нощуват в камионите си.

Евродепутатът Андрей Новаков определи днешния вот като „пълна победа за българската позиция“.

Предстои Съветът на ресорните министри и Европейската комисия да се произнесат по гласуваните днес текстове. /БНР

Вашите коментари