Германия е готова да засили защитата на австрийската граница

14:20, 29 Февруари 2016

Германската полиция е готова да засили защитата на границата с Австрия, заради големия мигрантски поток. Това заяви пред вестник „Билд” ръководителят на Федералната полиция Дитер Роман.

Германската полиция има опит със засилените мерки за сигурност миналото лято по време на срещата на страните от Г-7 в Бавария. По време на разговорите бяха мобилизирани около 20 000 полицаи, 2500 от които бяха изпратени на границата с Австрия, а в небето патрулираха 30 хеликоптера. Беше въведен и специален паспортен контрол на границата, както и по летищата.

В Алпите дори бях използвани безпилотници, които патрулираха над пешеходните маршрути. За 10 дни бяха задържани около 8600 души без право да бъдат на германка територия, а 400 души получиха забрана да влизат в Германия.

През 2015 г. в Германия пристигнаха 1,1 млн. мигранти, търсещи убежище. Контролът на границата с Австрия се осъществява и до днес. /БГНЕС

Вашите коментари