Давутоглу лично наредил да свалят руския СУ-24

09:13, 26 Ноември 2015

Аз лично дадох заповед за свалянето на руския самолет. Това каза турският премиер Ахмет Давутоглу пред членове на неговата партия в Анкара. Според него руският самолет е нарушил турското въздушно пространство, съобщава CNN.

Давутоглу разкри още, че от контролния център само за 5 минути са предупредили десет пъти самолета. "Въпреки предупрежденията ние бяхме длъжни да унищожим този самолет. Турските въздушни сили извършиха това нападение по мое лично нареждане", казва турският премиер.

"Ние не искахме да се стигне до това нещо, но всеки трябва да зачита правото на Турция да защитава своите граници. Русия е приятел на Турция и Анкара не иска да се стигне до прекъсване на отношенията с Москва, но Турция трябва да защитава въздушното си пространство”, категоричен е Давутоглу.

Вашите коментари