Шведското правителство предлага да се внесат временни промени в законодателството, за да се принудят мигрантите да търсят убежище в други страни. Това заяви на специална пресконференция шведският премиер Стефан Льовен.
Правителството възнамерява да въведе временно жителство за всички мигранти, освен бежанците, които са дошли по квота. Изключение може да бъде направено само за деца и семейства с деца, успели да подадат молба за убежище преди представянето на този законопроект.
Правителството също така ще ожесточи правилата за събиране на мигранти с техните семейства и ще въведе медицински тестове за определяне на възрастта на младежите мигранти, идващи без родители и твърдящи, че нямат 18 години. На всички транспортни средства, доставящи мигранти в страната, ще се осъществява контрол на документите.
“През последните два месеца Швеция прие 80 000 мигранти. Швеция е малка страна, която върши голяма работа. Мъчно ми е, че не можем да приемем мигранти в такъв голям обем, както днес. Сега на мнозина ще им се наложи да търсят убежище в други държава“, каза Льовен.
Той също така изрази съжаление, че страните от ЕС не могат да се справят с възникнали проблем. /БГНЕс и ТАСС
Швеция ожесточава правилата за приема на мигранти
19:12, 24 Ноември 2015
най-ново | най-четени
- МВнР: Българите в Ливан незабавно да напуснат страната
- Статуя на Тръмп и Епстийн в поза от „Титаник“ се появи във Вашингтон
- Първа жертва за Турция: млад шофьор загина след американско-израелски ракетен удар край Тебриз
- Два дрона паднаха край летището в Дубай, четирима са ранени
- Вашингтон поиска достъп до румънска военна база за операции в Иран
- След прехванатата иранска ракета: Фидан се обади на Арагчи и предупреди да не се разширява конфликтът
- НАТО свали иранска балистична ракета изстреляна към Турция
- Сатиричен уебсайт иска синът на Тръмп да влезе в армията, за да се бие в Иран
- Израелски F-35 свали ирански Як-130, произведен в Русия, в първи въздушен бой
- Иран се свързал с ЦРУ веднага след атаките, за да преговаря за край на конфликта
Вашите коментари