Не дават на Обама да си купи смартфон

23:14, 13 Март 2015

Барак Обама се оплака, че “Сикрет сървис” не му позволява да си купи смартфон.

“От съображения за сигурност не ми дават да използвам електронни устройства, които могат да записват звук и картина”, сподели президентът на САЩ в комедийното шоу на Джими Кимел по Ей Би Си. И допълни, че това не било честно, защото дори непълнолетните му дъщери вече имали най-новите модели смартфони. Ограничавал се само с пращане на имейли от блекбърито си.

Кимел го попита дали поддържа кореспонденция с Хилъри Клинтън, но Обама схвана накъде върви разговорът и директно отказа да му даде новия й имейл адрес. Клинтън се забърка в скандал, след като стана ясно, че като държавен секретар е използвала личен, вместо правителствен адрес за електронната си кореспонденция.

В рамките на шегата Обама се оплака още на Кимел, че не може да кара кола. Комикът влезе в тона му и го попита дали това е защото няма акт за раждане, на което президентът отговори, че просто в Кения, където опонентите му твърдят, че бил роден, карали от лявата страна на пътя.

Обама осъди стрелбата срещу полицаи в населеното с чернокожи предградие на Сейнт Луис - Фъргюсън. И заяви, че виновниците са престъпници, които трябва да бъдат арестувани. /trud.bg

Вашите коментари