Жители на селища в Исик-Кулска област на Киргизстан съобщават за повредени къщи в резултат на силното земетресение в северната част на Киргизстан тази сутринта, предаде РИА Новости, цитирана от агенция Фокус.
На 130 км южно от град Алмати, намиращ се на територията на Казахстан, беше регистрирано земетресение, огнището на което е било на 20 км под повърхността.
В Алмати трусът е усетен със сила 2-3 бара по скалата МSК-64.
По данни на Европейско-Средиземноморския сеизмологичен център, земетресението с магнитуд 5.4 е станало малко преди 3.30 часа българско време.
Епицентърът му е бил на 40 км югоизточно от град Чолпоната и на 14 от град Каджи Сай. Трусовете са усетени в градовете по крайбрежието на Исик-Кулска област, както и в столицата Бишкек.
Силно земетресение причини материални щети в Киргизстан
07:35, 14 Ноември 2014
най-ново | най-четени
- Два дрона паднаха край летището в Дубай, четирима са ранени
- Три търговски кораба бяха ударени в Ормузкия проток, има моряци в неизвестност
- Украйна съобщи за удар по завод за ракетни компоненти в Брянск, Москва обяви жертви и ранени
- След слуховете за раняване: от Техеран увериха, че Моджтаба Хаменей е жив
- САЩ обявиха, че са унищожили 16 ирански кораба за поставяне на мини край Ормузкия проток
- След прехванатата иранска ракета: Фидан се обади на Арагчи и предупреди да не се разширява конфликтът
- НАТО свали иранска балистична ракета изстреляна към Турция
- Сатиричен уебсайт иска синът на Тръмп да влезе в армията, за да се бие в Иран
- Израелски F-35 свали ирански Як-130, произведен в Русия, в първи въздушен бой
- Иран се свързал с ЦРУ веднага след атаките, за да преговаря за край на конфликта
Вашите коментари