уската енергийна компания „Газпром” е отложила въвеждането на режима за предплащане на газовите доставки за Украйна, предаде РИА Новости, цитирана от "Фокус".
Компанията обяви, че отлага въвеждането на условието за предварително плащане от 3 на 9 юни. Схемата за авансово плащане ще бъде активирана на 9 юни, ако дотогава Киев не се издължи за получения през май газ.
За да избегне необходимостта да предплаща руската суровина, Украйна трябва да погаси напълно дълга си към Русия, който възлиза на 2,2 милиарда долара, заявил е по този повод днес председателят на Управителния съвет на „Газпром” Алексей Милер.
По-рано днес руското министерство на енергетиката потвърди, че е получило 786,4 милиона долара по сметката за погасяване на украинския дълг за газовите доставки за месеците февруари и март.
„Газпром” е отсрочила въвеждането на авансово плащане за газовите доставки за Украйна
10:23, 2 Юни 2014
най-ново | най-четени
- Зеленски: Русия прехвърля дронове "Шахед" към Иран за атаки срещу САЩ и Израел
- Ескалация на напрежението: Израел, САЩ и Иран разменят удари в Близкия изток
- ЕС продължава с шест месеца санкциите срещу Русия
- Танкер, плаващ под гръцки флаг, беше ударен край Новоросийск
- Иран отново удари американска база в Кувейт, трима военни са ранени
- Жена откри огън по къщата на Риана в Бевърли Хилс
- Нова опасна ескалация: Тръмп обмисля изпращане на сухопътни войски в Иран
- Линдзи Греъм с шокиращо послание: Ще направим много пари след падането на Иран
- Human Rights Watch обвини Израел в употреба на бял фосфор над домове в Южен Ливан
- Иран обяви Нетаняху за мъртъв, Израел отрича
Вашите коментари