На среща с представители на бизнеса в Стара Загора номинираният за кандидат-премиер на левицата Пламен Орешарски посочи четири конкретни мерки, които трябва да се направят за стабилизиране на българската икономика, съобщава "Труд".
"Нормализиране на инвестиционния климат и преустановяване на практики с неясни мотиви да се притискат фирми. Подобряване на събираемостта на приходите, преди всичко от акцизни стоки. привличане на инвестиции и благоприятстване на малко по-ниски лихви чрез привличане на външни ресурси през Банката за развитие", изреди мерките Орешарски. Според него в областта на енергетиката страната ни се нуждае от стратегически планове за развитие за години напред и по-дългосрочна визия. Кандидат-премиерът на левицата заяви, че обещаните от социалистите 250 хил. работни места могат да бъдат постигнати при растеж на Брутния вътрешен продукт с 3-4% годишно.
Орешарски посочи мерките за стабилна икономика
17:59, 16 Април 2013
най-ново | най-четени
- България получава близо 1 млрд. евро по четвъртото плащане от ПВУ
- Божидар Божанов: Вето върху санкциите срещу Русия ще изолира България в ЕС
- Опозицията критикува идеята за вето върху санкциите срещу Русия
- Остра критика към кмета на Варна заради риск от нова криза с боклука в разгара на лятото
- Българският посланик в Скопие: Протестът срещу ескалацията в Северна Македония трябва да е европейски, а не с блокади по границата
- Енчо Керязов инспектира „Спортпалас“ във Варна и се срещна с националния ансамбъл по художествена гимнастика
- Румен Радев поиска пълно разплитане на схемите на Пепи Еврото и Нотариуса в съдебната система
- От „Продължаваме промяната“ поискаха оставките на Борислав Сарафов и Емилия Русинова заради зависимости в съдебната система
- Министър Николай Найденов внася във ВАС жалба срещу Борислав Сарафов, иска оттеглянето му от прокуратурата
- Георги Кандев напуска МВР: Да избирам между поста и принципите си е невъзможно
Вашите коментари