Председателят на Българския демократически форум Жаклин Толева, участва във възпоменателната церемония за отбелязване на 144 години от гибелта на Васил Левски в гр. Босилеград, Български Западни покрайнини в Република Сърбия.
От името на Реформаторския блок тя поднесе цветя пред паметника на Апостола в центъра на града. Официални лица на събитието бяха българският посланик в Р. Сърбия г-н Радко Влайков, генералният консул в Ниш – г-н Едвин Сугарев, представители на Президентството и на Столична община, както и кметът на Босилеград и председателят на Българския културно-информационен център (КИЦ-Босилеград) г-н Иван Николов. Реформаторският блок бе единствената политическа формация на честването. „Припомням, че в Програмата ни, представена миналата седмица специално място заема ангажиментът ни за активна политика на Българската държава по отношение на българските общности зад граница“, каза Жаклин Толева. „Това включва реална защита на правата и интересите на българите при двустранните отношения с държавите, в които има признато българско национално малцинство. А също и активни културни, образователни и икономически взаимоотношения, запазване на българското материално културното наследство зад граница, мерки за ускорено получаване на българско гражданство и пр.“, подчерта тя. По-късно г-жа Толева участва в разговора на присъстващите представители на българските институции с ръководството на КИЦ -Босилеград и на Сдружение „Глас“. Жаклин Толева подари литература за библиотеките им и за гимназията в Босилеград.
На заседание на политическия съвет на РБ днес се взе решение за дарителска кампания за подпомагане на Международния детски великденски фестивал, организиран от сънародниците ни в Босилеград.
Жаклин Толева почете паметта на Апостола в Босилеград, Западни покрайнини в Р Сърбия
15:25, 20 Февруари 2017
най-ново | най-четени
- Запрянов обясни липсата на военен парад с удължителния бюджет
- Министерството на правосъдието с нов механизъм за защита на магистратите от натиск и медийни кампании
- Йотова обяви, че ще връчи мандат за съставяне на правителство на ПБ в 17:00 часа на 7 май
- „Възраждане“ предупреди за „гръцки сценарий“ и поиска разговори за връщане на лева
- ПП няма да подкрепи кабинет на „Прогресивна България“, но обещава подкрепа за отделни реформи
- Калоян Иванов: Няма да давам обещания, а ще поема отговорност
- Тежка махленска драма на политическия терен – „Да, България“ готови да разцепят ПП-ДБ
- ЦИК обяви окончателните резултати: „Прогресивна България“ с пълно мнозинство в 52-рия парламент
- Йотова свиква 52-рото Народно събрание: започва консултациите за новото правителство
- Асен Василев избра Пловдив, Манол Пейков остава извън парламента
Вашите коментари