Най-късно до Нова година БСП ще предаде на частни лица всички партерните помещения на „Позитано“ 20, съобщиха от червената партия пред „Монитор“.
Делата за собствеността над сградата, където се намира централата на БСП, се водят близо 19 години. Имотът е собственост на регионалното министерство, стопанисва от областната управа в София, а соцпартията е там под наем.
Съдът едва това лято уважи претенциите на близо 20 наследници, които съдят МРРБ за имотите си. Регионалното ведомство се споразумяват с тях, като те ще получат части от партерните помещения, в зависимост от големината на предишните си имоти.
Едва преди месец обаче част от тях, чрез частен съдебен изпълнител, вадят изпълнителен лист, с който искат да влязат във владение. В случая става дума за партерен офис с площ от близо 85 кв. метра. От МРРБ са опитали да ги обезщетят с друг равностоен имот в центъра на столицата, но те отказват.
От „Позитано“ уточниха, че всички реститутите ще получат общо около 10 помещения и прогнозираха, че до 2-3 седмици и останалите наследници ще се опитат да си върнат имотите.
Първото писмо, което регионалното ведомство праща на БСП, е от 5 октомври тази година. С него държавата информира партията, че има съдебно решение и те трябва да бъдат изведени от помещенията. На своя страна от червената централа пишат на МРРБ с искане да се свържат с частния съдебен изпълнител и да се договори отлагане на предаването.
На 10 октомври пристига второ писмо от МРРБ, с което ги уведомяват, че все още нямат отговор от частния съдебен изпълнител. Така се стига до този понеделник, когато от областната управа пишат на БСП, с което ги приканват за доброволно предаване на имота. Това се случва сутринта в сряда, където двама служители на областната администрация приемат офиса в присъствието на частния съдебен изпълнител и на двама от наследниците.
Междувременно лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви в Перник:
"Днес ГЕРБ ни изваждат от сградата ни на "Позитано" 20, но им обещавам, че на 13 ноември ние ще ги извадим от "Дондуков" 2, а след това и от "Дондуков" 1.
Тя заяви това по повод влизането днес в централата на БСП на областният управител от ГЕРБ, представител на МРРБ, съдебен изпълнител и изваждането на служителите от помещенията, които партията заема от десетки години.
"Това е отговорът ни към репресиите на ГЕРБ - откриваме нови клубове, приемаме нови членове, увеличават се хората, които ни вярват", каза още председателят на левицата. Тя припомни приема на млади хора от последните дни в Кресна, Стара Загора и София.
Вашите коментари