Времето през следващото денонощие ще бъде предимно облачно. Минималните температури сутринта ще са между 1° и 6°, в София 1°.
Слаби и краткотрайни превалявания ще има на места в западните райони и Южна България. В източната половина от страната ще духа умерен, временно и силен югозападен вятър. Температурите през деня ще достигнат 11 - 16°, в София 11°. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), БАН, съобщи за Агенция "Фокус" Орлин Лазаров, дежурен синоптик.
По Черноморието ще е предимно облачно, без валежи. Ще духа умерен и силен югозападен вятър. Температурите по крайбрежието слабо ще се повишат, достигайки 12-14°. Вълнението на морето ще е слабо до умеререно, около 3 бала. Температурата на морската вода е 6°.
Над планините ще е облачно. Ще има и превалявания от дъжд, но над 1800 м.н.в от слаб сняг. Вятърът по билата ще е силен и бурен от югозапад. Дневна температура на 1200 м.н.в около 7°, на 2000 м около 2°.
През следващите три дни ще бъде предимно облачно, но само на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще има и временни разкъсвания и намаления на облачността. В петък минималните температури ще са между 2° и 7°, а максималните между 11° и 16°, в събота и неделя с два-три градуса по-високи.
Утре ще бъде предимно облачно, с температури между 11 и 16 градуса
16:56, 6 Март 2013
най-ново | най-четени
- Жена пострада при катастрофа с цистерна на Е-79 край Мездра
- 6-годишно дете пострада леко при катастрофа след дрифт във Варна
- 7-годишно дете пострада при пътен инцидент в Бургас
- Кола се обърна по таван на магистрала "Тракия", пострадаха жена и дете
- Трима остават в болница след катастрофата край Дупница
- Тежка катастрофа затвори пътя Бургас – Малко Търново
- НОИ обяви графика и параметрите за изплащане на осъвременените пенсии
- Тристранката обсъди бюджетите на НЗОК и ДОО: Остри критики от бизнеса и синдикатите
- Момче на 14 години е пострадало тежко при катастрофа на пътя Ботевград – Плевен
- Олег Невзоров: КУБ продължава да работи по проектите си
Вашите коментари