Възможни са протести на зърнопроизводителите в страната заради неизплатени субсидии. Това потвърди в интервю за Дарик заместник-председателят на Националната асоциация на зърнопроизводителите Радослав Христов. Причината за напрежението в земеделските редици са неизплатените субсидии за единица площ за 2012-та година. Около 900 милиона лева трябваше да бъдат преведени по сметките на зърнопроизводителите до края на миналия месец. След среща на фермерите със земеделския министър Мирослав Найденов и заместник финансовия министър Владислав Горанов стана ясно, че парите ще бъдат разделени на два транша. Първата част от сумата земеделците могат да очакват най-рано в средата на март, а останала след 1-ви април.
Неизплатени субсидии изкарват земеделци на протест?
14:49, 4 Февруари 2013
най-ново | най-четени
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Токът и парното поскъпват от 1 юли: КЕВР обсъжда новите цени
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Нов протест във Варна поиска оставката на кмета Благомир Коцев
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
Вашите коментари