Земетресение с магнитуд 3,6 степен по скалата на Рихтер бе усетено в Пловдив.
От НИГГГ към БАН съобщават, че трусът е регистриран в 20,18 часа на 9,9 километра западно от град Куклен. Дълбочината му е била 15 километра.
По първоначални данни на Европейския сеизмологичен център епицентърът е бил в Стамболийски, а силата му е 3,4 по Рихтер. По- късно информацията беше коригирана, като се посочва, че епицентърът е на 10 километра от Пловдив и на 133 километра от София, а магнитудът 3,5 по Ритер.
Дълбочината му е била 9 километра.
Преди труса се чу силен тътен. Няма данни за щети.
Вашите коментари