Covid леглата в болниците в Благоевградска област са на изчерпване

11:50, 26 Януари 2022

Леглата за пациенти с Covid-19 в болниците в Благоевградска област са на изчерпване. Най- сложна е ситуацията в Гоце Делчев, където  всички Covid отделения са пълни. Расте и броят на децата, които имат нужда от болнично лечение, съобщава БНТ.

 

Със заповед на Регионалната здравна инспекция при недостиг на Covid легла, пациентите от Гоцеделчевския район ще бъдат пренасочвани към другите болници в областта, потвърди д-р Ангел Тонгов: 

"При положение, че се изчерпва капацитетът, има заповед от РЗИ за пренасочване в други болници от областта с екип на Бърза помощ след уговорка с колегите от другите болници".

Над 100 са приетите с усложнения от Covid инфекция, които се лекуват в общинската болница в Гоце Делчев, но времето им на престой в лечебното заведение е по-кратко. Медиците отчитат ръст и при децата:  

"При тях протича наистина по-леко, но с висока температура, което налага наблюдение в педиатрично отделение".

Натискът се усеща и в останалите болници в областта. 70 процента от интензивните легла също са заети от пациенти с Covid-19, нуждаещи се от реанимация.

Заразната заболеваемост в Благоевград остава най-високата в страната - 2492 на сто хиляди души, а карантинираните са близо 8000.

Вашите коментари