България осъдена в Страсбург да изплати близо 1 млн. евро по загубени дела през 2017-а

17:28, 4 Април 2018

България е осъдена да изплати близо 1 милион евро обезщетения по загубени дела в Съда по правата на човека в Страсбург за миналата година. Това показва годишният доклад за изпълнението на решенията на съда.

 

Точната сума е 969,492 евро, което е повече в сравнение с 2016-а година, когато страната ни е била осъдена да изплати близо 640 хиляди евро. 

От съда отчитат спад на нови дела срещу държавата ни - 33 спрямо 49 за 2016-а година. От тях 8 са по съвсем нови казуси, а останалите - по повтарящи се. 

Най-много нови дела са заведени срещу Русия - 370, следвана от Турция със 138. /БНР

Вашите коментари