Майките на деца, ненавършили 1 година ще получават заплата и половин обезщетение за майчинство

08:52, 1 Юни 2017

От днес майките или осиновителките, които решат да се върнат на работа преди детето им да е навършило 1 година, имат право освен заплатата си да получават и половината от обезщетението за майчнство.

Връщането може да стане след 135-ия ден от излизане в отпуск, а за да бъде получаван бонусът, детето не трябва да е настанено за отглеждане в детско заведение на пълна държавна издръжка, в семейство на близки и роднини или в приемно семейство.

От днес право на парично обезщетение за 15 календарни дни бащинство имат и бащите-осиновители на деца до 5-годишна възраст.

Вашите коментари