Над страната ще има разкъсана облачност, предимно значителна. През деня ще бъде без валежи, но вечерта и през нощта срещу вторник от запад-югозапад ще започнат превалявания от дъжд. В източната половина от страната ще духа до умерен вятър от юг-югозапад.
Минималните температури ще са между минус 2° и 3°, максималните предимно между 9° и 14°, съобщиха от НИМХ.
Над планините облачността ще бъде предимно значителна. През деня ще се задържи почти без валежи, но привечер в масивите на Югозападна България ще има превалявания от дъжд, над 2000 м от сняг. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра около 2°.
По Черноморието облачността ще бъде предимно значителна, но валежи не се очакват. Ще духа слаб до умерен вятър, предимно от югоизток. Максималните температури ще са от 9° на север, до 14° на юг. Температурата на морската вода е 3 – 4°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала. /БГНЕС
Облачно, без валежи, с дневни температури между 9° и 14°
06:54, 6 Февруари 2017
най-ново | най-четени
- Предимно облачно време с валежи и гръмотевици в планинските и южните райони
- 12-годишно дете загина при катастрофа с кросов мотор край Провадия
- Черна неделя по пътищата в Хасковско: Моторист и пешеходец загинаха, друга жена е ранена на „зебра“
- Премиерът Румен Радев: „България очаква Европа и света на Евровизия 2027!“
- НИМХ обяви жълт код за Североизточна България, очаква се рязко застудяване и силен вятър
- Полски Тръмбеш остава без най-дългогодишния си кмет: Чакъров влиза в парламента
- Камион и лек автомобил изгоряха при пожар във Варна
- Варна отбеляза 9 май с почит към ветераните и европейското единство
- Няма данни за замърсяване на варненските плажове
- БДЖ връща нощния влак София – Варна през Карлово за летния сезон
Вашите коментари