От северозапад, в Източна България от север, с предимно умерен вятър ще нахлува по-хладен въздух.
Ще бъде предимно слънчево, особено над Западна България, докато над централните и източни райони от страната още преди обяд ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Главно там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици.
Дневните температури ще се понижат и преобладаващите максимални ще бъдат между 27° и 32°, в София около 26°, съобщиха от НИМХ. Над планините ще има купеста, след обяд и купесто-дъждовна облачност с краткотрайни валежи и гръмотевици, на повече места в масивите от Централна и Източна България. Ще духа умерен северен вятър. Максималната температура на 1200 метра около 21°, а на 2000 метра около 14°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност.
Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб северозападен вятър, който през деня ще се ориентира от север и ще се усили. Максималните температури ще бъдат около 26°-28°.
емпературата на морската вода е 25° - 26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. /БГНЕС
По-хладно, с валежи и гръмотевици в Централна и Източна България
06:54, 4 Юли 2016
най-ново | най-четени
- Трагедия в Тетевенско: 15-годишен неправоспособен шофьор загина при челен сблъсък
- Политически трус в Дряновско: Кметът на Царева ливада подаде оставка след обвинения за наводнението
- НАП погва доходите и имотите на шофьорите от мелето на „Челопешко шосе“, прокуратурата иска постоянен арест
- Откриха тяло на моряк в пристанището в Бургас
- Собственици в „Баба Алино“ заплашват със съд Община Варна при събаряне на домовете им
- Мълния уби 35-годишен мъж край Кресна по време на буря
- Новият председател на ЕСУТ за Баба Алино: Проектът няма нищо общо с построеното
- Какви са възможностите пред хората, купили имот в Баба Алино
- ДНСК и Кадастърът влязоха в Община Варна заради „тайния град“ в „Баба Алино“
Вашите коментари