Над 270 души от село Одринци в община Добричка вече са евакуирани. Това съобщи за Радио „Фокус” – Варна кметският наместник на с. Одринци Димитър Минев. Дейностите по евакуация на населението вече приключват.
Има още около трима-четирима души, жители на селото, които трябва да бъдат евакуирани. Те се издирват и ще бъдат изведени от населеното място. Голяма част от гражданите са настанени при свои близки, 12 души са настанени в училището и в детската градина в село Владимирово. Евакуацията на населението е превантивна и се налага заради увеличеното покачване на водите и опасност от преливане на язовир „Одринци“. Към момента язовирът е пълен на около 90%, изпуска се контролирано, за да не се допусне преливане. Димитър Минев допълни, че на място са пристигнали министърът на вътрешните работи Веселин Вучков и главният секретар на МВР Светлозар Лазаров. „Организацията е сериозна”, подчерта кметският наместник на с. Одринци Димитър Минев.
Евакуирани са над 270 души от село Одринци, община Добричка
14:02, 3 Февруари 2015
най-ново | най-четени
- Горещо време и през почивните дни, температурите тръгват нагоре
- Разрешиха къпането на Офицерския плаж във Варна
- Засилен трафик към Гърция, очакват се тапи край Симитли и Кресна
- Валяк падна от платформа и затвори Кресненското дефиле, трафикът се пренасочва през „Предел“
- Демерджиев разпореди проверки на пътните ремонти след тежките катастрофи
- Жена е с опасност за живота след удар от електрическа тротинетка в Бургас
- Небрандирани полицейски коли ще спират агресивни шофьори
- Регионалният министър за „Баба Алино“: Пирамидата на олигархията цъфти на три нива
- 30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
- Над 120 незаконни сгради в „Баба Алино“, събарянето може да отнеме години
Вашите коментари