МОН: Има редица нарушения в IV-то помощно училище

19:20, 10 Октомври 2014

В разпространена позиция на Министерството на образованието, по повод случая със съмнения за сексуално насилие спрямо 13-годишно момиче в IV-то помощно училище в София.

От министерството твърдят, че са допуснати нарушения в организацията на учебния процес на 19 септември - деня, котаго според родителите на Анна-Мария, тя е била насилена. Този ден в следобедните часове учениците са били оставени под грижите на непедагогически персонал. Освен това според просветното министерство в училището не е въведен механизъм за противодействие на училищния тормоз. Има и пропуски във воденето на училищната документация.

Дисциплинарна комисия в МОН ще реши какви наказания да бъдат наложени.

Вашите коментари