През нощта ще е ясно. Ще духа слаб, по Черноморието до умерен северозападен вятър. Минималните температури сутринта ще са между -3° и 2°, в София около -2°. Утре ще преобладава слънчево време.
По-значителна облачност ще се задържа само над най-източните райони от страната. Вятърът ще бъде слаб. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) - БАН, съобщи за Агенция "Фокус" Орлин Лазаров, дежурен синоптик. Максималните температури ще са между 3° и 8°, в крайните югозападни райони до 10°, а в София 6°. По Черноморието все още ще е с по-значителна облачност, в процес на намаление. Вятърът през деня ще е слаб. Максимални температури до 7-8°, толкова е и температурата на морската вода. Вълнението ще е слабо 1-2 бала.
Над планините ще е слънчево, а вятърът по билата ще е отслабнал, от запад. С много добра видимост. Дневна температура на 1200 м.н.в около 7°, на 2000 м 2°.
В понеделник ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Сутринта на места в низините ще бъде мъгливо или с ниска слоеста облачност. Минималните температури отново ще са с няколко градуса по-ниски, а дневните почти без промяна. Във вторник от юг-югозапад облачността ще се увеличи и над почти цялата страна ще е значителна - средна и висока. В сряда ще бъде предимно облачно, без валежи. В Източна България ще духа слаб южен вятър и там дневните тeмпeратури ще са около и над 10°. В Западна ще остане почти тихо, в низините и котловините сутрин ще бъде мъгливо.
Утре ще преобладава слънчево време, с максимални температури между 3 и 8 градуса
15:01, 21 Декември 2013
най-ново | най-четени
- Проф. Момчил Мавров също подаде оставка като подуправител на НЗОК
- Коцев поема пряко строителния контрол и сигурността във Варна след освобождаването на Илия Коев
- Собственици в „Баба Алино“ с петиция срещу събарянето на сградите
- ОУ „Стоян Михайловски“ – Варна отбеляза значим ден с откриване на STEM център и инициатива за обновяване на училищната среда
- Адвокат за „Баба Алино“: Собствеността не прави незаконния строеж законен
- Новият председател на ЕСУТ за Баба Алино: Проектът няма нищо общо с построеното
- Мълния уби 35-годишен мъж край Кресна по време на буря
- Какви са възможностите пред хората, купили имот в Баба Алино
- ДНСК и Кадастърът влязоха в Община Варна заради „тайния град“ в „Баба Алино“
- МОСВ проверява РИОСВ – Варна заради „Баба Алино“ и други сигнали
Вашите коментари