Борисов ударно проверява пътища, завод, газопровод и спортна зала

Теменужка Петкова: Исканията за оставката ми са неоснователни

Външните министри на България и Германия призоваха за единна и солидарна Европа

Чавдар Маринов е назначен за заместник-министър на земеделието, храните и горите

Марияна Николова: Отношенията между България и Украйна стъпват на солидна основа

Радев: ЕС се нуждае от по-ефективни механизми за вземане на решения

Борисов се срещна с министъра на външните работи на Германия Хайко Маас

Президентът и управляващите - в спор заради преговорите със САЩ за новите изтребители

ЕСВП: Избирателите подкрепят ЕС и се страхуват да не изчезне

Германският външен министър Хайко Маас пристига на визита у нас

Отварят българско консулство в Барселона

Депутатите обсъждат Закона за лечебните заведения

Иванка Мизова вече не е зам.-директор на ДФЗ

ЦИК: Избирателят ще получи разписка с името на партията, за която е гласувал

Депутатите приеха окончателно промените в Закона за мерките срещу изпирането на пари

ЦИК определи номерата в бюлетината за евроизборите

24.4.2019 г. 16:07

Централната избирателна комисия (ЦИК) проведе жребий за определяне на поредните номера в бюлетината на партиите, коалициите и инициативните комитети, регистрирани за участие на предстоящите европейски избори, предаде репортер на БГНЕС.

На 26 май сили ще премерят сили 13 партии, 8 коалиции и 6 независими кандидати, борещи се за място в новия състав на Европейският парламент. Жребият бе теглен публично, в присъствието на медии и представители на политическите формации.

Щастливият първи номер се падна на коалиция „ПАТРИОТИ ЗА ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ“, в която влизат НФСБ и „Средна европейска класа“. Номер 12 бе отреден на ГЕРБ, а 18 – на БСП. На „АТАКА се падна номер 14, а на ВМРО – 3.

Получилата 20 години затвор на първа инстанция кметица на Младост Десислава Иванчева пък ще се яви на изборите под номер 11.

Ето я и цялата бюлетина:

1. КП „ПАТРИОТИ ЗА ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ“

2. КП „ПЪТ НА МЛАДИТЕ (НДСВ и НОВОТО ВРЕМЕ)

3. ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ“

4. Ваня Григорова – независим кандидат

5. ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“

6. ПП „ВОЛТ“

7. Николай Ненчев – независим кандидат

8. Венислава Атанасова – независим кандидат

9. КП „ВЪЗХОД“

10. КП „КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ“

11. Десислава Иванчева – независим кандидат

12. ПП ГЕРБ

14. ПП „АТАКА“

13. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“

15. Минчо Куминев – независим кандидат

16. ПП „ДЕМОКРАТИ ЗА ОТГОВОРНОСТ, СВОБОДА И ТОЛЕРАНТНОСТ“ (ДОСТ)

17. ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“

18. КП „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“

19. ПП „ГЛАС НАРОДЕН“

20. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ (ДПС)

21. КП „ДВИЖЕНИЕ „ЗАЕДНО“

22. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ“

23. КП „ВОЛЯ – БЪЛГАРСКИТЕ РОДОЛЮБЦИ“

24. ПП „ДВИЖЕНИЕ 21“

25. Христо Симеонов – независим кандидат

26. ПП „ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗАРЕДИ БЪЛГАРИЯ“

27. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“ /БГНЕС

Коментари