Европейска титла по плуване за Любомир Епитропов

Турнир по плажен хандбал в Несебър подгря европейското във Варна

Президентът на МОК Томас Бах: Париж е готов за олимпийските игри

Рони О'Съливан победи Джон Хигинс в Пловдив

Българският отбор на сабя е европейски шампион за жени

Румен Радев беше посрещнат в Лозана от президента на МОК

Българските гимнастички на родна земя след триумфа в Будапеща

Български триумф в Будапеща в присъствието на президента

България с три златни медала на ЕП по художествена гимнастика в Будапеща

Европейска титла за Стилияна Николова от първенството в Будапеща

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков уважи откриването на СК по спортна гимнастика във Вар

Олександър Усик е абсолютен световен шампион в тежка категория

България с 15 състезатели на СК по спортна гимнастика във Варна

ЗЛАТНИТЕ 55+ гимнастички на Варна се завърнаха с медали от международния турнир „Алегро къп" в Шумен

Стилияна Николова спечели многобоя на държавния шампионат

Ансамбълът ни с четвърто място в многобоя на ЕК в Баку

4.5.2024 г. 12:38

Ансамбълът на България завърши на четвърто място в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), която се провежда за първи път в историята на този спорт.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха силно композицията си с пет обръча и бяха оценени с 37.750 точки, но на три ленти и две топки допуснаха сериозни грешки и получиха 29.150 точки. Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева събраха 66.900 точки се наредиха четвърти за многобоя.

Шампион стана ансамбълът на Израел със 73.550 точки (38.400 на пет обръча и 35.150 на ленти и топки). Сребърният медал завоюва Италия със 71.700 (37.700 и 34.000), а на трето място са домакините от Азербайджан със 71.550 (37.550 и 34.000). След България останаха Унгария, Грузия, Румъния и Република Корея.

Българските гимнастички ще участват и на двата финала на отделните уреди в неделя.

Европейската купа продължава с "крос битките" при жените - с топка Стилияна Николова срещу Камила Сейдзаде (Азербайджан) и Боряна Калейн срещу Андреа Вердес (Румъния).

От 14:30 часа е отборната надпревара при девойки индивидуално с участието на Дара Малинова и Магдалена Вълкова. /БНР