Злато за Ангел Русев на европейското първенство в Букурещ

Кениец и етиопка спечелиха Маратона на София

Юсейн Болт участва в масово сбиване в лондонски нощен клуб

Кипчоге първи в света пробяга маратонската дистанция под два часа

Атанас Скатов: Планината ме научи, че няма невъзможни неща

Кубрат Пулев ще се боксира срещу излязъл от затвора американец

Каварненска кикбоксцорка Дилек Серветова се представи достойно във Варна

Ивет Лалова е седма на 200 метра

Колоезденето завладява Варна на 5 октомври

Ивет Лалова е на финал в Доха

Демирева завърши десета във финала на високия скок

Първият българин, спуснал се със сноуборд от осемхилядник: Две години се готвих трескаво за тази меч

Само един лекар подпечатал прегледите на боксьора Борис Станчов

Ивет Лалова и Мирела Демирева стартират в Доха днес

Кралев: Разследва се и медицинско лице за смъртта на нашия боксьор

Завърши детската ветроходна Регата Варна 2019

19.7.2019 г. 18:44

Участие в регатата взеха девет български ветроходни клубове, които развиват детски спорт, с общо 90 лодки и 99 състезатели, водени от 14 треньори. Момичетата, участващи в състезанието бяха 35, а традиционно най-многобройна беше групата на състезателите в клас Оптимист – момчета – младша възраст (до 12 годишна възраст).

Главен съдия на регатата беше Евгени Мавродиев, национален съдия и бивш председател на Българската Федерация по ветроходство, Председател на Протестната комисия беше Цено Кътов, а Регатната комисия се състоеше от общо 21 членове, като още много родители и доброволци подпомогнаха гладкото протичане на състезанието на вода и на брега.

Регатата се проведе при слабо време, като гонките от първия ден бяха отложени поради слабия вятър (под 2m/s). Общо завършените гонки в клас Оптимист бяха шест, а в класовете Лазер 4.7 и 420 – по пет, което беше достатъчно за да се зачете регатата.

Вчера, 18 юли 2019, се проведе церемонията по закриването и награждаването на победителите в Регата Варна 2019. Поради многото подадени протести в този последен състезателен ден и дълхите изслушвания на страните и свидетелите от Протестната комисия, подреждането на крайното  класиране стана възможно едва 45 минути след първоначално обявения час за награждаване. Независимо от това, всички официални гости на закриването, Г-жа Мила Миховска, Експерт от отдел Спорт на Община Варна, Г-н Тихомир Тодоров, Председател на Борда на директорите на Пристанище Варна ЕАД, кап. Александър Калчев, Гл. Изп. Директор на БМФ и Г-н Ивайло Гавраилов, Изп. Директор на БМКЦ, проявиха разбиране и изчакаха началото на церемонията, за да връчат лично купите на призьорите във всички класове и възрастови групи.

 

 

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ:

 

 

Клас 420 :

Общо класиране – екипажи шкипер/шкотман:

Цветослав Мавродиев/Илиана Андонова, „Черно море – Бриз”

Мартин Геров/Ан-Никол Канежа, ОМК „Несебър 2000”

Вилислав Димитров/Ясен Великов, МК „Балчик”

 

Клас Лазер 4.7 :

1.    Общо класиране девойки под 16г. (родени след 31.12.2003)

I.            Дияна Маркова, ОМК „Несебър 2000”

II.            Станислава Тодорова, ЯК „Порт Бургас”

III.            Андреа Кирова, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

 

2.    Общо класиране  момчета под 16г. (родени след 31.12.2003)

I.            Михаил Берберов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

II.            Давид Бинев, ЯК „Порт Бургас”

III.            Петър Костурков, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

 

3.    Общо класиране момчета под 18г. (родени след 31.12.2001)

I.            Радослав Гавраилов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

II.            Владимир Стоянов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.            Никола Георгиев, ЯК „Черноморец -Бургас”

 

4.    Генерално класиране в клас Лазер 4.7

I.            Радослав Гавраилов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

II.            Владимир Стоянов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.            Михаил Берберов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

 

Клас  Оптимист:

1.    Общо класиране девойки – младша, до 12г. (родени след 31.12.2006)

I.            Даниела Гочева, ОМСК „Циклон – Поморие”

II.            Адриана Петкова, „Черно море - Бриз” – Варна

III.            Калина Йорданова, ЯК „Дорадо” – НСА 

 

2.    Общо класиране девойки – старша (родени след 31.12.2003)

I.            Божидара Боровайска, ОМК „Несебър 2000”

II.            Кемала Парушева, ЯК „Черноморец – Бургас”

III.            Даяна Пашова, ЯК „Черноморец – Бургас”

 

3.    Общо класиране на юноши – младша, до 12г. (родени след 31.12.2006)

I.            Виктор Станоев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

II.            Александър Ганев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.            Пламен Божков, ОМСК „Циклон – Поморие”

 

4.    Общо класиране юноши – старша (родени след 31.12.2003)

I.            Иван Найденов, ЯК „Порт Бургас”

II.            Мариан Шангов, ЯК „Порт Бургас”

III.            Тодор Тузлуков, ОМСК „Циклон – Поморие”

 

5.    Генерално класиране в клас Оптимист

I.            Иван Иван Найденов, ЯК „Порт Бургас”

II.             Виктор Станоев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.            Мариан Шангов, ЯК „Порт Бургас”

 

Коментари