Лидерът във Висшата лига Манчестър Юнайтед надигра Куинс Парк Рейнджърс с 2:0 и направи нова крачка към спечелването на титлата в Англия 11 кръга преди края на шампионата. Играчите на Алекс Фъргюсън оставиха напрежението изцяло върху преследвача Манчестър Сити, който утре приема Челси.
Шотландецът направи доста промени в състава на „червените дяволи“ спрямо отбора, който изхвърли Рединг от ФА Къп, но в 41-ата минута трябваше да извади принудително звездата си Робин ван Перси.
В 23-ата минута Рафаел с невероятен удар от 28 метра забоде топката под дясната сглобка на Жулио Сезар. В 80-ата минута, когато Райън Гигс се измъкна от засадата и с мощен удар в долния десен ъгъл проби Сезар. Така Юнайтед направи разлика от 15 точки между себе си и Сити преди утрешното дерби с Челси, докато КПР твърдо остава последен със 17 точки.
Арсенал победи Астън Вила за 2:1 на „Емирейтс“ с два гола на Санти Касорла и сложи край на черната си седмица у дома. Арсенал се приближи на точка от 4-ия Тотнъм, който е с 48 преди лондонското дерби с Уест Хем. Вила пък отново се озова под чертата с 24 точки, като Уигън изпревари отбора на Пол Ламбърт по голова разлика.
QPR vs Manchester United 0:1 Rafael
??
QPR vs Manchester United 0:2 Giggs
Вашите коментари