Football Leaks продължава да прави скандални разкрития, последното от които надминава всички досега. Стана ясно, че капитанът на "Реал" Мадрид - Серхио Рамос, дал положителна допинг проба след финала в Шампионската лига през 2017 г.
Тогава кралският клуб трумфира с купата, побеждавайки "Ювентус" с 4:1. Бранителят обаче не бил санкциониран, а случаят прикрит. Според Football Leaks Рамос не за пръв път се провалил на подобен тест.
Новината бе публикувана в немския Der Spiegel, като медията твърди, че стигнала до тези данни след информация на Football Leaks.
Sergio Ramos failed doping test after Champions League final in Cardiff according to #FootballLeaks - but escaped action after team doctor said he filled in wrong corticosteroid on doping form: https://t.co/e82UbL9S5j
— Martyn Ziegler (@martynziegler) November 23, 2018
Резултатите от пробата на Рамос след мача с "Ювентус" са показали наличието на кортикостероида Desametasone в кръвта, който помага при възпаление. Въпреки това не са предприети никакви действия, след като не е изваден наяве публичен тест, като всичко е "скрито" в канцелариите на УЕФА. Европейската футболна централа разрешава употребата на Desametasone, но само и единствено, ако клубът е информирал предварително за приема му. Въпреки това грешка от лекарите на "Реал" е, че са изпратили лекарството – Celastone Chronodose на УЕФА.
От Нион са приели извинението от доктора на „лос меренгес” и случаят е бил приключен. Звездата на "Реал" Мадрид рискувал четиригодишно наказание.
Испанският гранд "Реал" Мадрид публикува официално изявление в отговор на появилите се информации, че капитанът на тима Серхио Рамос е дал положителна допинг проба. Кралският клуб защити играча.
“Във връзка с информациите на Der Spiegel, свързани с нашия капитан Серхио Рамос, заявяваме следното:
1. Серхио Рамос никога не е нарушавал никакви анти-допингови разпоредби.
2. УЕФА поиска конкретна информация по случая и веднага прецени, че няма никакъв проблем, след като бяха направени допълнителни тестове от експерти на Световната анти-допингова агенция и на УЕФА.
3. Относно останалите твърдения в публикацията, няма да правим повече коментари, защото за нас те са несъстоятелни”. /bTV
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Вашите коментари