Русия заплашена от дисквалификация

14:40, 14 Юни 2016

Русия ще бъде дисквалифициран от Евро 2016, ако има допълнителни неприятности с феновете в оставащите им турнирни мачове, съобщава БиБиСи.

УЕФА е наказала Русия с условна дисквалификация и глоба от 150 000 евро за безредиците на мача срещу Англия в Марсилия.

Група от руски фенове са депортирани от Франция след многократните сцени на насилие в Евро 2016.

Предупреждението за дисквалификацията и глобата да се отнасят само до инциденти, случили се на стадиона. Решението подлежи на обжалване.

Френската полиция обвинява 150 "добре обучени" руски хулигани за сблъсъците преди мача Англия - Русия в събота. Шестима английски фенове бяха осъдени в понеделник за тяхната роля в безредиците.

Тридесет и пет души са били ранени - повечето от тях фенове на Англия, от тях четири сериозно. Общо 20 души бяха арестувани след три дни на безредици в Марсилия.

Председател футболна асоциация Грег Дайк изрази "сериозна загриженост" за сигурността в Лил, където се очаква фенове на Англия и руски поддръжници да се съберат през следващите три дни.

Вашите коментари