Лудогорец обърна Черно море и поведе в първенството

18:23, 19 Февруари 2024

Лудогорец победи с 3:1 Черно море в последна среща от 21-ия кръг на Първа лига и събра 45 точки. Също толкова имат и варненци, и ЦСКА София, но шампионите имат най-добри показатели и излизат на върха, макар и да са с мач по-малко.

Столичани вече са 2-и, а в другия кръг гостуват на Черно море на 4 точки след първите три е Локомотив (Пловдив). Два гола и един пас за успеха на Лудогорец записа Руан Круз, който има вече 7 попадения в първенството, само на две от лидера Георги Николов. Новото попълнение на шампионите Ивайло Чочев се появи на терена през второто полувреме вместо Педро Нареси и така записа първи минути за новия си отбор.

Двата отбора изиграха сравнително равностоен мач с поделено надмощие, но по-голямата индивидуална класа на домакините си каза думата за успеха. Новото попълнение на гостите Даниел Мартин откри резултата в 8-ата минута. Виктор Попов изсипа дълга топка от дясно, Сонко Сундберг и Исмаил Иса в единоборство не играха с топката, след тях се размина и Аслак Фон Витри. На стрелкова позиция се озова Даниел Мартин, който хвана в крачка вратаря Падт и прати топката до гредата.

Лудогорец имаше една ситуация и преди гола, но пет минути след гола изравни. Бърнард Текпетей проби от дясно, центрира по земя към Руан Круз, който изпревари младия Росен Стефанов в наказателното поле. С едно докосване таранът на "орлите" простреля Дюлгеров.

В 36-ата минута Лудогорец обърна хода на мача с втори гол на Руан Круз. Рик Джонатан проби от ляво, копна топката над вратаря Дюлгеров, а Исмаил Иса - върнал се в защита, опита да изчисти. Но подари топката на голлинията на бразилеца, който с лекота я прати в мрежата. Три минути преди края на първото полувреме Руан направи и асистенция, след като проби от ляво и върна за Якуб Пьотровски. Полският капитан технично от десетина метра не сбърка.

В началото на второто полувреме варненци бяха близо до втори гол. Резервата Калкан - след подаване на Васил Панайотов, изпревари Оливие Вердон и стреля, но прати топката в страничната греда. Но не беше само тази ситуация пред вратата на домакините в следващите 20 минути. Пробив на резервата Едгар Пашеко намери Иса, който триково с пета продължи към Мазир Сула до границата на наказателното поле. Сула стреля, но вратарят на домакините показа, че внимава и спаси. Малко по-късно Руан Круз можеше да стигне и до хеттрик, но след като излезе по диагонала, не успя да прати топката зад Дюлгеров. Тодор Неделев, който се появи през второто полувреме, също можеше да се разпише. Вратарят обаче спаси изстрела му.

Черно море не се предаде и в 85-ата минута Пабло Гарсия беше много близо до втори гол, но Пабло Гарсия трябваше да бъде по-прецизен. В добавеното време гостите от Варна пропуснаха още три чудесни възможности да вкарат второ попадение. Особено сериозни бяха възможностите на Андреас-Кристиан Калкан и на другата резерва Атанас Илиев. Пабло Гарсия също стреля, но в ръцете на вратаря Падт. /БНР

Вашите коментари