След като някои варненски медии излязоха с бомбастични заглавия за някакви рушвети, дадени и съответно взети при строителството в местност “Салтанат” е редно от Община Варна да приемат този сигнал на сериозно. И да обявят КОЙ даде рушветите и КОЙ ги взе? И по необходимост се очаква да разберем, сезирана ли е прокуратурата за това закононарушение?
Понеже, ако някой в Общината е знаел за рушветите и е мълчал, този някой става съучастник в пъкленото дело. За краткост, въпросът към варненския кмет Иван Портних може да се формулира просто като КОЙ?
И ако случайно няма отговор на този простичък въпрос, следва класическият КАТ-аджийски въпрос “Какво правим сега?”.
Понеже няма осъден или следствен за даден рушвет при строителството в местността “Салтанат”, е логично да предположим, че или такива не съществуват, или че престъпна група в Община Варна спазва закона “Омерта”.
Разбира се, цялата тази работа има и друго обяснение - за пореден път варненският кмет беше набутан в скандал. Вече беше заподозрян Пловдивски сценарий във Варна, според който кметовете на ГЕРБ се опитват да прехвърлят собствената си управленска импотентност на областните управители.
И накрая остава задължителната за нашите географски ширини версия – ГЛУПОСТ! Най-наглата и просташки агресивна част от обкръжението на Иван Портних вкара варненския кмет, на връх рождения му ден, в обяснителен режим.
Та, КОЙ даде рушветите и КОЙ ги консумира?
КОЙ?
Антон Луков
Вашите коментари