Шестима полицаи са се самоубили от началото на протестите в Турция

17:04, 10 Юни 2013

Шестима турски полицаи са извършили самоубийство от началото на протестите в Турция, съобщи ръководителят на полицейския синдикат „Емнийет-сен” Фарук Сезер, цитиран от „Хюриет дейли нюз".

Полицията беше подложена на остри критики заради употребата на прекомерна сила и жестокости при сблъсъците по време на демонстрациите, но по думите на Сезер силите на полицията са принудени да работят при сурови условия.

Полицаи, мобилизирани от други градове, спят на пейки, върху щитовете си или върху кашони заради липсата на осигурено от държавните власти настаняване за тях, допълни синдикалният лидер.

„Насилието, което в крайна сметка виждате, е резултат от насилието, понасяно от полицаите. Те не само са подложени на насилие от страна на протестиращите, но и на непрекъснат 120-часов режим на работа, некачествени хляб и храна," каза той.
Сезер обяви, че веднага щом отминат протестите в страна, синдикатът ще предаде на прокуратурата доказателства за тежките условия, при които са оставени да работят полицаите, и ще внесе жалба.

„Казвам ви, поставянето на полицаите в тези условия е равносилно на държавна измяна," допълни той.

Вашите коментари