Зеленски наложи санкции на 185 фирми и физически лица

10:19, 29 Януари 2023

Украинският президент Володимир Зеленски подписа указ за изпълнение на решението на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна за въвеждане на санкции срещу юридически и физически лица, които Русия използва за превоз на военна техника и войници с железопътен транспорт.

Държавният глава съобщи това във вечерното си обръщение в събота, цитиран от "Укринформ".

"Днес подписах указ за изпълнение на решението на СНБО за санкции срещу юридически и физически лица, които държавата-агресор използва за транспортиране на военна техника и войници по железопътен транспорт. Мерките засягат 185 фирми и физически лица", каза Зеленски.

Той каза, че активите на тези компании в Украйна се блокират, а наличната собственост ще бъде използвана за отбраната на страната.

Той също така добави, че ще бъде извършена допълнителна работа, за да се гарантира, че подобно блокиране се прилага от други държави.

Вашите коментари