37-годишен български гражданин е осъден на две години от върховния съд на Бермудските острови за опит да обере банкомати на територията на страната, пише Jamaica Observer, цитиран от "Фокус".
Данаил Дамов е осъден и на още десет месеца за повреждането на два банкомата. Прокуратурата смята, че извършителят е пристигнал в Бермудите от България като посетител, за да „извърши сложно престъпление, което изисква разбиране и целенасоченост“.
Дамов е пристигнал на островите през септември през 2016 г. и е бил заснет от охранителните камери как рови в банкомат с друг човек. По-късно суми от банковите сметки на трима души, използвали малко преди това преди машината, са били източени в сметки в Доминиканската република.
Полицията открива две малки дупки при четеца за карти. При задържането на Дамов на 13 октомври 2017 г. у него е открито устройство за „скиминг“ на карти. По време на процеса извършителят заяви, че е „направил голяма грешка“ и че „дълбоко съжалява“.
Вашите коментари