Белият дом: Сега не е време за преговори със Северна Корея

10:24, 3 Октомври 2017

Сега не е време за преговори със Северна Корея, обяви Белият дом, цитиран от Ройтерс.

Американското правителство изключва разговори с КНДР с изключение обсъждане съдбата на американците в тоталитарната държава.

Агенцията отбелязва, че коментарът на говорителя на Белия дом е в противоречие с изявлението на държавния секретар Рекс Тилърсън през уикенда, че Вашингтон директно комуникира с Пхенян за ядрената и ракетна програма.

Ясно заявихме, че сега не е времето за преговори, каза Сара Сандърс пред журналисти, повтаряйки съобщението на президента Доналд Тръмп през уикенда Тилърсън да не си губи времето с преговори.

Единствените разговори ще са за връщането на американци, които са задържани. Други разговори с КНДР на този етап няма да има, добави Сандърс.

Не за първи път Белият дом и Държавният департамент заемат противоречиви позиции. Запитана дали Тръмп има доверие на Тилърсън, Сандърс отговори утвърдително.

Високопоставен представител от администрацията поясни, че Тилърсън се е изразил неточно.

Мисля, че той се изрази неточно. Той просто признаваше факта, че имаме канали и че може да има причина за разговори, ако поведението на Северна Корея се промени по някое време, изтъкна източникът. /news.bg

Вашите коментари