Северна Корея се похвали, че успешно е изпитала междуконтинентална балистична ракета, съобщават световни агенции.
КНДР допълва, че лидерът Ким Чен-ун е наредил изпитание на междуконтинентална балистична ракета, което е завършило с "успех".
Тоталитарната държава уточни, че ракетата е достигнала височина от 2 802 километра и е прелетяла 933 километра разстояние.
Припомняме, по-рано днес Пхенян изстреля ракета, която падна в Японско море.
Изпитанието е в деня на националния празник на САЩ 4 юли и няколко дни преди срещата на върха на Г-20 в Хамбург, Германия.
Според АП ракетата със среден обсег на действие може да достигне до Аляска. Тя е прелетяла около 930 километра. Американският ракетен учен Дейвид Райт е изчислил, че ако времето и разстоянието са коректни, ракетата може да е с обсег на действие максимум 6 700 километра.
Ракетата е достигнала височина повече от 2 500 км, за 40 минути е прелетяла повече от 900 километра, разкри Токио.
В момента се анализират подробностите, предполага се, че балистичната ракета е достигнала височина повече от 2 500 километра, прелетяла е около 900 километра за 40 минути и е паднала в Японско море в изключителната икономическа зона на нашата страна, се казва в съобщение на японското военно ведомство.
Япония и Южна Корея осъдиха поредната провокация на тоталитарната държава.
По-рано Вашингтон и Сеул обявиха, че ракетата е със среден обсег на действие. /news.bg
Вашите коментари